Mustafa Ilıcalı

1954 yılında Erzurum' da doğdu. 1975 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesini bitirdi. 1975-1979 yıllarında Bayındırlık Bakanlığı bünyesinde Kontrol Mühendisliği, Kontrol Şefliği görevleri yaptı. 1979-2002 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesinde, ( 1988 Dr./ Müh. ), ( 1994 Doç.Dr. ), ( 2000 Prof.Dr. ) olarak çalıştı. 1994-2001 tarihleri arasında aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesinde, Daire Başkanı, Danışman ve Belediye Şirketleri Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu.

2002-2007 yıllarında T.B.M.M. ye girerek Erzurum Milletvekili olarak Bayındırlık Ulaşım Turizm Komisyonu Başkan Vekilliği, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclis Üyeliği yaptı.

Bir dönem Ak Parti MKYK üyeliği de yaptı. 2007' den itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi' nde Başkan danışmanlığı ve Bahçeşehir Üniversitesi' nde " Ulaştırma Uygulama Araştırma Merkezi" Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Ayrıca "Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi" Yüksek Lisans Programının Koordinatörü ve ülkemizde ilk defa bu yıl öğrenci alacak Ulaştırma Mühendisliği bölümü kurucu başkanı olup çeşitli Belediyelere yapılmakta olan projelere danışmanlık hizmeti vermektedir. Uzmanlık konusu olan Ulaşım trafik konularında çok sayıda yayını bulunan ILICALI evli ve iki çocuk babasıdır. 
Platinum Sponsor
Special Project Sponsor
Gold Sponsor
Silver Sponsor
Green Supporters
Contributors
Communication Sponsors
Supporters
Service Sponsor
This exhibition pursuant to Law No. 5174 Turkey Union of Chambers and Commodity Exchanges (TOBB) is held with permission.